Hakkımızda

Bay Demir ve Çelik 1978 yılında kurucusu Bayram Öngün tarafından temelleri Aksaray’da atılmış 41 yıldan fazla tecrübesi ile Demir Çelik sektörüne hizmet veren bir firmadır. Firmanın merkezi Aksaray’da olup Mersin Limanı’na ve başkent Ankara’ya 200 km’lik uzaklıkta yer almaktadır.
 Ayrıca firmanın Ankara ve İstanbul da birer adet satış temsilcilikleri bulunmaktadır. Firma geniş bir yelpazede demir çelik ürünlerinin özellikle HEA, HEB, iPE, UPN, IPN, Köşebent, Profil - Boru ve Hadde çeşitleri (lama, slime, kare), farklı kalitelerde sac ürünleri ile Hardox, Domex saclarının yanı sıra Paslanmaz Çelik ürünlerini Türkiye ile birlikte bir çok Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerine satışını yapmakta buna ek olarak, Otomotiv, Maden, Konstrüksiyon, Makine, Petrol ürünleri gibi birçok farklı Endüstriye plazma, lazer ve abkant pres ve pres makineleri ile parça üretimini gerçekleş tirmektedir. Ayrıca firmamız bünyesinde bulunan Kumlama ve Boyama hattı ile sac ve hadde ürünlerini kumlama, sopprimer boyama hizmeti vermekteyiz. Piyasanın ihtiyacı olan farklı ölçülerdeki Yapma Kirişleri CNC makinalarımız ile işleyebilmekteyiz. Bay Demir ve Çelik ayrıca NBS Prefabrik adı ile ofis, ev, umumi banyo ve tuvalet, cami gibi sosyal alan ihtiyaçları karşılamak üzere çelik konteynerlar ile çelik bina ve villaların üretimini gerçekleştirmektedir. Bu ürünler farklı iklim koşullarına uyum sağlayan, hızlı bir şekilde kurumu gerçekleşebilen pratik yaşam üniteleridir. Bay Demir ve Çelik yakalamış olduğu büyüme trendi ile her geçen gün üretim tesislerine teknolojik yatırımlar yaparak üretim kapasitesini artırmaktadır.
 Bay Demir ve Çelik şu anda 25.000 m2 alan üzerine kurulmuş Aksaray ana üretim tesisi ile 1.000 m2’lik merkez 
ofisinin yanı sıra Ankara ve ile müşterilerine hizmet etmektedir. Bay Demir ve Çelik yıllık 30.000 ton üzerinde sac, çelik ve hadde ürünlerin yanı sıra 500.000 mt’den fazla Boru ve Profil ürünlerinin piyasa satışı gerçekleştirmektedir.
 Ayrıca NBS prefabrik olarak yıllık 400 adet çelik konteyner ve sosyal yaşam ünitelerinin yanı sıra 100 adet çelik ev üretim kapasitesine sahiptir. Bay Demir ve Çelik yurt içi ve yurt dışı piyasanın gereksinimi olan kalite seviyesini yakalamış bir firmadır. 2006 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından ISO 9001- 2008 sertifikasyon işlemini tamamlamıştır. Şirket olarak Ar&GE ve Ur&GE departmanlarımıza yatırım yaparak kalitemizi her geçen gün artırmaktayız. Bay Demir ve Çelik olarak ana prensibimiz, bütün iş ortaklarımıza mümkün olan en iyi servisi sağlayarak teknoloji ve kalite bakımından en üstün ürünleri, zamanında ve en uygun fiyatlarla sunmaktır. Kurucucumuz Sayın Ongun’unda belirttiği gibi “Profesyonelce çalışın, müşterileriniz için en kalitelisini üretin, başarı bunlardan sonra kendiliğinden gelir.” Sözü firmamızın değişmeyen bir ilkesidir.
 Bu ilkelerle hareket eden her bir çalışanımız Bay Demir ve Çelik’i çok daha ilerilere taşımak için durmadan çalışmaktadır. Bay Demir ve Çelik’i tercih ettiğiniz ve bizlere değer kattığınız için siz değerli müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz