Kare Profiller

Kare Profiller :  inşaat ve tesisat sektöründe büyük rol oynayan malzemelerdendir.Bu ürün kalitesi ve kullanım çeşitliliği bakımından diğer profil çeşitlerinden ayrılmaktadır. Kolay üretimi ve paketlenmesi yönüyle de demir-çelik firmalarının en çok ürettiği ürünler arasındadır.
Kare Profillerin ham maddesinde çelik vardır. Dekape edilmiş veya soğuk haddelenmiş bantlardan oluşan ürünler günümüzün son teknolojisiyle hazırlanmıştır.
Kare Profillerin üretimlerinde , belli ölçütler vardır.Standart ölçütlere ve kaliteye uygun olan profiller hemen göze batar ve alıcısını bulur.
Kare profil ölçülerinden bahsedecek olursak :  bu profil çeşidinin et kalınlığı standartlara göre  0.70 mm – 10.0 mm aralığında olması gerekmektedir.Bu ölçütlerin altında üretilen profillerde kırılma ve eğrilme çabuk olur ve müşteri memnuniyeti sağlanmaz.
Kare Profillerde bir başka ölçüt ise Dış kesit ölçüleridir.Bu Ölçülerin standart değerleri 10X10 mm – 175X175 mm – 200X150 mm şeklindedir.Çok azda olsa sapma payı bulunan bu ölçütler profilin kalitesini ortaya koymaktadır.
Kare Profillerde boyda çok önemlidir.Genelde profillerin standart botları 6 mt uzunluğundadır.Fakat günümüz özel sektörünün gelişmesiyle özel siparişlerde alınmaya başlanmıştır.Bu siparişlere Göre 3-12  Metre aralığında siparişe göre teslim edilme şansı da vardır.